TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN 2010

GroenLinks

E-mailadres Afdrukken

lijst 6 - www.groenlinks.nl    Een cannabisvriendelijke stem. In het verkiezingsprogramma "Klaar voor de toekomst" staat: "Meer blauw op straat lukt alleen als we agenten verlossen van papieren rompslomp. En van de zinloze strijd tegen softdrugs. GroenLinks wil van wietteelt en coffeeshops een gewone bedrijfstak maken, met vergunningenen met wietaccijnzen." [pag. 8]. En ook: "Softdrugs worden gelegaliseerd, de verstrekking van harddrugs gereguleerd. Er komt intensieve voorlichting over middelengebruik." [pag. 30]. Kijk ook hier.

Na jaren van trouw weerwerk leveren verlaat Naïma Azough de politiek. Wie zet haar goede werk voort? Misschien wel Tofik Dibi (nr.3 op de lijst) die op zijn Hyves-pagina op 09-11-2008 de collega's Pieter van Geel (CDA), Arie Slob (CU) en Bas van der Vlies (SGP) uitnodigt om de positieve en negatieve gevolgen van een verbod op coffeeshops te bediscussiëren in de Tweede Kamer (de coffeeshop!). Jesse Klaver (nr. 7 op de lijst) benadrukte tijdens het Cannabistribunaal (3 mei 2010, De Haag) nog maar 'ns dat zijn GroenLinks voorstander is van legalisatie van cannabis en ander verstandig drugsbeleid.

Merkwaardig is het dat we in deze contreien niets kunnen ontdekken wat maar lijkt op een milieubewust, ecologisch verantwoord plan van achterdeurteelt. Dit is van geen belang als het om legalisatie gaat en iedereen kan groeien wat-ie wil, maar onhandig als legalisatie beperkt blijft tot teelt- en verkoopvoorschriften.

De GroenLinkse Jongeren van DWARS schrijven in hun Politiek programma 2006-2010, 2025 DWARSe voorstellen voor de toekomst het volgende over cannabis (gerelateerde zaken):

Daarom wil DWARS:

  • Dat niet-rokers beschermd worden; het roken wordt nog verder ontmoedigd.
  • Dat we stoppen met gedogen; softdrugs zijn gelegaliseerd, en de productie ervan valt onder de warenwet.
  • Dat het gebruik van harddrugs sterk wordt ontmoedigd; er is een gecontroleerde en gereguleerde verstrekking door de overheid.
  • Dat we mensen bewust maken van de gevolgen van het gebruik van genotsmiddelen; er komt meer en een betere voorlichting over alcohol-, tabak- en drugsgebruik.[pag.8].
U bent hier: lijst 6 - GROENLINKS

Cannabis

VVCC Vereniging Voor Cannabis Consumenten

VOC Vereniging Opheffing Cannabisverbod

PCN Platform Cannabisondernemingen Nederland

LOC Landelijk Overleg Coffeeshopbonden

Poll

Gaat u stemmen?




Resultaten